დღეს, ოზურგეთის სახელმწიფო თეატრში 157-ე თეატრალური სეზონი, სპექტაკლ „კუკარაჩას“  პრემიერით გაიხსნა.
სპექტაკლი „კუკარაჩა“ ნოდარ დუმბაძის ნაწარმოების მიხედვითაა შექმნილი, სადაც შეტანილია ფრაგმენტები რომანიდან „მარადისობის კანონი.“
რეჟისორი და სცენური ვერსიის ავტორი თეატრის სამხატვრო ხელმძღვანელი ვასილ ჩიგოგიძეა.
მხატვარია _ლომგულ მურუსიძე; ინსცენირება- ნინია სადღობელაშვილი; კოსტუმების მხატვარი- ქეთი ციციშვილი; მუსიკალური გაფორმება _ კოტე მალანია; სასცენო მოძრაობა – გია მარღანია, მარიკა ქვეითაია; რეჟისორის ასისტენტი – გიორგი ჩავლეშვილი.
მაღალზნეობრივი იდეალებითა და ჰუმანიზმით სავსე ნოდარ დუმბაძის უკვდავი პერსონაჟები, სპექტაკლი, რომელიც პიროვნული არსის, ბედისწერის, სიკვდილისა და სიცოცხლის რაობის შესახებ მოგვითხრობს.
სპექტაკლში მთავარ როლებს (კუკარაჩა, ინგა) გიორგი დოლიძე და თამარ ჭანუყვაძე ასრულებენ.
სხვა როლებში: მურტალო _ლევან საღინაძე; ანიკო _ თამარ მდინარაძე; მარგო _ბელა კიკვაძე; დავითი _ზაზა ჯინჭარაძე; გაბო _ირაკლი ვადაჭკორია; ანჟელა _შორენა გვეტაძე; მოსე _გიორგი ჩავლეშვილი; რებეკა _ თეა კეჭაყმაძე; მართა_ მარიკა ასათიანი; ალი _გენადი ნიკოლაშვილი; მოსამართლე _დავით კვერღელიძე.
უნდა აღინიშნოს, რომ სპექტაკლში მონაწილეობენ სტუდიელები: თამაზი _მამუკა ღლონტი; ვიოლინო _ლილე ღლონტი; ისხააკი _გიორგი მჟავია; იბრაჰიმა_ლუკა ჯულაყიძე; ჭორიკნები _მარი ხანთაძე, ქრისტინე დოლიძე; გიორგი მარგველანი, ვახო ტიკარაძე, ნინი მეგრელაძე, ნიაკო კიკვაძე.
სპექტაკლის შემდეგ თეატრის სამხატვრო ხელმძღვანელმა ვასილ ჩიგოგიძემ მადლობა გადაუხადა საქართველოს კულტურისა და სპორტის ყოფილ მინისტრს თეა წულუკიანს და სხვა სტუმრებს.