დღეს, ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ძიმითში 73 წლის მამაკაცი საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მაშველებმა ჩამომხრჩვალი იპოვეს.
_ შემთხვევა დღეს მოხდა. 73 წლის ზ.მ-ს სახლიდან გასულს ეძებდნენ. იგი ხშირად დადიოდა ახლახან გარდაცვლილი დისშვილის საფლავზე. ამჯერად იგი დღის 2-3 საათისთვის საცხოვრებელი სახლიდან 3-4 კილომეტრის დაშორებით ძიმითი-აკეთის საზღვარზე, სტალნარის ღელის პირზე, ხეზე ნახეს თოკით ჩამომხრჩვალი. მის საპოვნელად დიდი ძალისხმევა გამოიჩინა საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ოზურგეთის მაშველებმა _გვითხრა ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის მერის წარმომადგენელმა სოფელ ძიმითში ზურაბ მორჩილაძემ.
მომხდარზე მიმდინარეობს გამოძიება.
48 წლის მამაკაცი, რომელსაც ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნატანებში თვეზე მეტია ეძებდნენ, ტყეში გარდაცვლილი იპოვეს. ცხედარი მეზობელმა ტყეში წაბლის შეგროვების დროს იპოვეს. სავარაუდოდ, მას გარეული მხეცების კვალი ატყვია. ცხედარი ექსპერტიზაზეა გადაყვანილი. მამაკაცს, რომელსაც შშმ პირის სტატუსი ჰქონდა, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები ოჯახის წევრები აგვისტოს დასაწყისიდან ეძებდნენ.
ოზურგეთის მუნიციპალიტეტში, სოფელ მერიაში ე.წ „გარადოკის“ დასახლებაში ფინურ სახლში ხანძარი გაჩნდა. ხანძარს 80 წლამდე ასაკის მამაკაცი გ.ბ. ემსხვერპლა. როგორც გვეუბნებიან, ადგილზე დროულად მივიდა სახანძრო-სამაშველო სამსახური, თუმცა ფინურს ხის სახლს ცეცხლი სწრაფად გავრცელდა და შიგ მყოფი მოქალაქის გადარჩება ვერ შეძლეს.