დღეს, ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ძიმითში 73 წლის მამაკაცი საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის მაშველებმა ჩამომხრჩვალი იპოვეს.
_ შემთხვევა დღეს მოხდა. 73 წლის ზ.მ-ს სახლიდან გასულს ეძებდნენ. იგი ხშირად დადიოდა ახლახან გარდაცვლილი დისშვილის საფლავზე. ამჯერად იგი დღის 2-3 საათისთვის საცხოვრებელი სახლიდან 3-4 კილომეტრის დაშორებით ძიმითი-აკეთის საზღვარზე, სტალნარის ღელის პირზე, ხეზე ნახეს თოკით ჩამომხრჩვალი. მის საპოვნელად დიდი ძალისხმევა გამოიჩინა საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ოზურგეთის მაშველებმა _გვითხრა ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის მერის წარმომადგენელმა სოფელ ძიმითში ზურაბ მორჩილაძემ.
48 წლის მამაკაცი, რომელსაც ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ ნატანებში თვეზე მეტია ეძებდნენ, ტყეში გარდაცვლილი იპოვეს. ცხედარი მეზობელმა ტყეში წაბლის შეგროვების დროს იპოვეს. სავარაუდოდ, მას გარეული მხეცების კვალი ატყვია. ცხედარი ექსპერტიზაზეა გადაყვანილი. მამაკაცს, რომელსაც შშმ პირის სტატუსი ჰქონდა, შინაგან საქმეთა სამინისტროს თანამშრომლები ოჯახის წევრები აგვისტოს დასაწყისიდან ეძებდნენ. - 70
მაშველები და მყვინთავები, სოფელ სუფსაში, მდინარე სუფსაში, 15 წლის მოზარდს, რამდენიმე საათის განმავლობაში ეძებდნენ. ამის შესახებ ინფორმაციას „გურიის მოამბე“ ავრცელებს. სამწუხაროდ, მაშველებმა, გარდაცვლილი 15 წლის მოზარდის გვამი მდინარეში იპოვეს. მოზარდი, მის თანატოლთან და მეზობელთან, გვერდითი სოფელ ჩოჩხათიდან, ერთად, მდინარეში იმყოფებოდა, როცა მოულოდნელად ის დინებამ ჩაითრია და მისი ნახვა ამ დრომდე… - 68
თურქეთში 6,1 მაგნიტუდის სიმძლავრის მიწისძვრა მოხდა. თურქეთის საგანგებო სიტუაციების მართვის სამსახურის ინფორმაციით, მიწისძვრის ეპიცენტრი იყო ბალიკესირის პროვინციაში. თურქეთის შინაგან საქმეთა მინისტრის, ალი იერლიკაიას განცხადებით, პირველადი მონაცემებით, მიწისძვრის შედეგად არავინ დაშავებულა, თუმცა ბალიკესირის პროვინციის სინდირგის რაიონში ერთი შენობა ჩამოინგრა.