ბაზიერობის ტრადიციამ საქართველოში საუკუნეებს გაუძლო. ოჯახური ტრადიციების მეშვეობით დღესაც გვყავს გურიაში, საქართველოს სხვა რეგიონებში აქტიური ბაზიერები. ქორ-მიმინოთ ნადირობა ადამიანის ჯანმრთელობის გაკაჟების, ნერვიული სისტემის გაუმჯობესების საუკეთესო საშუალებაა. იგი არის უღალატო, უმარცხო სპორტი, რომელიც ადამიანებს ბუნებასთან აახლოებს. 1791 წლის 9 სექტემბერს შეიქმნა შოტლანდიის ფაუნის დაცვის საზოგადოება.დამფუძნებელ კრებას 104 კაცი დაესწრო და 14… - 84ხელვაჩაურის სასპორტო სკოლაში ბერძნულ - რომაულ ჭიდაობაში ( 2010 - 2011 წწ დაბადებულია შორის) საქართველოს ერთიანობისთვის დაღუპულ ყველა დროის გმირთა ხსოვნისადმი მიძღვნილი, რესპუბლიკური ტურნირი გაიმართა. შეჯიბრი ფართომასშტაბიანი იყო და მასში: ხელვაჩაურის, ხულოს, ბათუმის, ქუთაისის, ჭიათურის, ბაღდათის,ლანჩხუთის ზესტაფონის, ოზურგეთის, ფოთისა და ხობის სასპორტო სკოლების გუნდები მონაწილეობდნენ. ტურნირზე საუკეთესო შედეგები აჩვენეს და…
ქ. ქუთაისში 1 თებერვალს კიკბოქსინგში დასავლეთ საქართველოს ჩემპიონატი გაიმართა. ჩემპიონატი სხვადასხვა ასაკობრივ ჯგუფსა და წონით კატეგორიაში ჩატარდა შეჯიბრში მონაწილეობა მიიღეს და წარმატებით იასპარეზეს ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სპორტულ - გამაჯანსაღებელ დაწესებულებათა გაერთიანების კიკბოქსონგის სექციის ( ურეკის ჯგუფი) სპორტსმენებმა და შინ 3 ოქრო, 5 ვერცხლი და 5 ბრინჯაო წამოიღეს. I ადგილი ანა მუკუტაძე… - 84
17-19 ქ ბათუმში ბერძნულ - რომაულ ჭიდაობაში როსტომ აბაშიძის სახელობის საერთაშორისო ტურნირი, გუნდური ფორმატით გაიმართა. აღნიშნულ გუნდურ შეჯიბრზე პირველობა ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სპორტულ - გამაჯანსაღებელ დაწესებულებათა გაერთიანების ბ/რ ჭიდაობის სექციის სპორტსმენებს ერგოთ. ოზურგეთმა ჯგუფში აჭარის გუნდს და სომხეთის მეორე გუნდს სძლია. ნახევარფინალში კი ქართლის გუნდს. რაც შეეხება ფინალს, ფინალში ოზურგეთის გუნდმა… - 83