18-19 ივლისს პარტიის „გახარია საქართველოსთვის“ ლიდერი გიორგი გახარია  და გუნდის სხვა წევრები, რეგიონული მდივანი შალვა კერესელიძე, პარლამენტის დეპუტატი ანა ბუჩუკური, პოლიტსაბჭოს წევრი და ქალთა ორგანიზაციის თავმჯდომარე თამარ ხვედელიანი, თბილისის საკრებულოს წევრები გიორგი შარაშიძე და სალომე კობალაძე და პარტიის წევრი ლევან გოგიჩაიშვილი რეგიონული ტურის ფარგლებში იმყოფებონდნენ გურიის მუნიციპალიტეტებში –  ლანჩხუთში, ჩოხატაურსა და ოზურგეთში.
18 ივლის შეხვედრები გაიხსნა ლანჩუთის მუნიციპალიტეტის სოფელი სუფსით, სადაც შეხვდნენ ღვაწლმოსილ ციცანა გურგენაძეს 86 წლის ეკონომისტს, გივი გურგენაძეს 83 წლის ინჟინერ კონსტრუქტორს და თენგიზ ტუღუშს 75 წლის ელექტრიკოსს. ასევე ლანჩხუთის ცენტრალურ სკვერში გაიმართა მოსახლეობასთან შეხვედრა, სადაც ისაუბრეს სხვადასხვა პრობლემატურ საკითხზე, რომელიც მოიცავს  ხელმიუწვდომელი სახელმწიფო პროგრამებს, სასმელი წყლის პრობლემურ ხარისხს, სანიაღვრე არხების არ არსებობას, სოფლის შიდა გზების პრობლემას.
18 ივლისს პარტიის ლიდერი წევრებთან ერთად ჩოხატაურის მუნიციპალიტეტის მოსახლეობასაც შევხდა, გამოიკვეთა რამდენიმე პრობლემური საკითხი ხელმიუწვდომელი სახელმწიფო პროგრამები,  ახალგაზრდების დიდი მიგრაცია, უმუშევრობა და რთული დემოგრაფიული მდგომარეობა.
19 ივლისს ქ. ოზურგეთში გაიხსნა პარტიის „გახარია საქართველოსთვის“ რეგიონული ოფისი, რომელსაც პარტიის გუნდის წევრებთან ერთად ესწრებოდა ადგილობრივი მოსახლეობაც. ჩატარდა რეგიონული თათბირ, ისაუბრეს გამოწვევებზე, გააცნეს გეგმები გუნდის წევრებს.
შემდეგ ოზურგეთის „ჭადრების ბაღში“ გიორგი გახარია თანაგუნდელებს და მოქალაქეებს შეხვდა.
ოზურგეთის ოფისს ალეკო ბურჭულაძე უხელმძღვანელებს.