„ძლიერი საქართველოს“ ლიდერ, მამუკა ხაზარაძესა და „საქართველოსთვის“ თავმჯდომარე  გიორგი გახარაიას შეხვედრის მეორე ეტაპი დასრულდა.
როგორც შეხვედრის დასრულების შემდეგ გახარიამ მედიასთან განაცხადა, როგორც ჩანს, ხაზარაძემ გუნდთან შეთანხმება ვერ მოახერხა.
“პრეზიდენტს დაველაპარაკები. მოგეხსენებათ, რაღაც უნდა შეეთანხმებინა მამუკა ხაზარაძეს თავის გუნდთან და, როგორც ჩანს, არ გამოდის ეს შეთანხმება, ჩემდა სამწუხაროდ“, – განაცხადა გახარიამ და დასძინა:
„როგორც ჩანს, მამუკამ ვერ მოახერხა გუნდთან შეთანხმება, ჯერჯერობით, ვნახოთ, დაველოდები“, – განაცხადა გახარიამ.
მედიის კითხვაზე ეხება თუ არა საკითხი საარჩევნო სიას, გახარიამ აღნიშნა, რომ საკითხი აღნიშნულს არ ეხება.
კოალიცია „ძლიერ საქართველო“ და პარტია „გახარია – საქართველოსთვის“ გაერთიანებასთან დაკავშირებით მოსალაპარაკებლად პრეზიდენტმა, სალომე ზურაბიშვილმა  ორბელიანების სასახლეში 16 სექტემბერს მიიწვია. ორბელიანების სასახლეში „ძლიერი საქართველოს“ ლიდერს, მამუკა ხაზარაძესა და „გახარია – საქართველოსთვის“ ლიდერს გიორგი გახარაიას შორის შეხვედრა 17 სექტემბერს შედგა, თუმცა აუდიენცია კონკრეტული გადაწყვეტილების გარეშე დასრულდა. მანამდე მხარეებს პირისპირ კონსულტაციებიც ჰქონდათ.