საქართველოში მიწისძვრა მოხდა. ბიძგები გურიაში, ოზურგეთის მუნიციპალიტეტის სოფელ გოგიეთში დაფიქსირდა.
მიწისძვრის სიმძლავრემ 2,3 მაგნიტუდა შეადგინა.
• 80
ტიბეტში 6.9 მაგნიტუდის მიწისძვრა მოხდა - 95 ადამიანი დაიღუპაიბეტში 6.9 მაგნიტუდის სიმძლავრის მიწისძვრა მოხდა. მიწისძვრის შესახებ ინფორმაცია ჩინეთის სახელმწიფო არხმა CCTV-მ გაავრცელა. როგორც Reuters წერს, გამთენიისას, მიწისძვრა ადგილობრივი დროით 9:05 საათზე იყო. Al Jazeera ჩინეთის ხელისუფლების წარმომადგენლებზე დაყრდნობით, სულ მცირე 53 დაღუპულის შესახებ ავრცელებს ინფორმაციას. ბოლო ინფორმციით დაღუპულთა რაოდენობა 95 შეადგენს.
COVID-19 13 აგვისტოს 42 ადამიანი გარდაიცვალა 13 აგვისტოს „COVID-19“ 5 359 ახალი შემთხვევა დაფიქსირდა,  2 726 ადამიანი გამოჯანმრთელდა, 42 გარდაიცვალა.
ოზურგეთში მამაკაცი ჩამომხვრჩვალი იპოვესგავცელებული ინფორმაციით, ქ. ოზურგეთში საშუალო ასაკის მამაკაცმა ს.ვ-მ თავი ჩამოიხრჩო. თვითმკვლელობის მიზეზი უცნობია. იგი ქა. ოზურგეთში, ჭავჭავაძის ქუჩაზე ცხოვრობდა და ერთ-ერთ აიპში მუშაობდა. აღნიშნული მამაკაცი ჩამომხვრჩვალი რესტორან „ფიროსმანის“ მიმდებარე ტერიტორიაზე იპოვეს. მოხდარზე მიმდინარეობს მოკვლევა.გვამი ექსპერტიზაზე ბათუმში წაიღეს.