ლანჩხუთელი მიხეილ აფხაზავა მე-12 კლასის მოსწავლეა, მას სხვადსხვა ასაკობრივ კატეგორიაში მრავალჯერ აქვს მოგებული მოსწავლეთა შორის,როგორც მუნიციპალური და რეგიონალური პირველობები, ისე არაერთხელ ყოფილა რესპუბლიკური და საერთაშორისო ტურნირების პრიზიორი..მამაკაცთა შორის გურიის პირველობაზე შარშანწინ III-IV ადგილები გაიყო, შარშან ვიცე -ჩემპიონი გახდა, წელს კი აღმავლობის გზა ლოგიკური შედეგით დაასრულა და გურიის რიგით მე- 11 ჩემპიონად მოგვევლინა. (მანამდე ჩემპიონობას ფლობდნენ: ამირან ბერძენიშვილი,ნუგზარ გვარჯალაძე, რუსუდან ჭკუასელი, ქრისტინა მჟავია, თორნიკე ხვედელიძე,მინდია ჩხიკვიშვილი, ტარიელ ხუხუნაიშვილი,დავით ცეცხლაძე, გივი ქორიძე და გიორგი გოგოლაური; მათგან ხუთი ლანჩხუთელია, 4 ოზურგეთელი და 2 ჩოხატაურელი). მიშიკო ს რეიტინგი დღეს 1855-ია , რითაც უკვე გადააჭარბა მისი მწვრთნელის და აქტიური მოჭადრაკის, ტარიელ ხუხუნაიშვილის მაჩვენებელს.
მიშიკო უკვე აბითურიენტია და სერიოზულად ემზადება სტუდენტობისათვის, რაშიც წარმატებას ვუსურვებთ, ამასთან იმედს გამოვთქვამთ ეს ნიჭიერი მოჭადრაკე, მომავალშიც აქტიურად და წარმატებით გააგრძელებს სხვადასხვა შეჯიბებებში მონაწილეობას,